A A A

Wieczór z poezją o papieżu Janie Pawle II w DPS w Inowrocławiu

Dnia 3 kwietnia 2009r. w Domu Pomocy Społecznej w Inowrocławiu odbył się „Wieczór z poezją o papieżu Janie Pawle II”. Pani Aneta Grzegorczyk- nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Janikowie, inicjator spotkania, przybliżyła Mieszkańcom historię życia Jana Pawła II. Wzruszającym słowom towarzyszyła prezentacja zdjęć, która przywróciła wspomnienia zebranym Mieszkańcom i gościom oraz przypomniała jakim autorytetem jest dla nas Jan Paweł II.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Janikowie zaprezentowały wiersze o papieżu, a uczestnicy Klubu Seniora „Złoty wiek” z Janikowa zaśpiewali ulubione pieśni papieża. Dodatkową atrakcją było wysłuchanie wierszy napisanych w hołdzie papieżowi Janowi Pawłowi II przez znaną poetkę p. Małgorzatę Nowak z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żalinowie.

W tym jakże wzruszającym spotkaniu nie zabrakło wspólnego odśpiewania „Barki”, która zjednoczyła zebranych Mieszkańców i gości. Jan Paweł II mawiał „Bóg nie żąda od nas rzeczy, które nas przerastają” tymi słowami oddajemy cześć najwspanialszemu człowiekowi, który pojednał wielu ludzi i pokazał, że każdego stać na dobry gest.

Valid XHTML 1.1
Poprawny CSS!